RU | UA

Знайомство з конвекційною піччю

 

Конвекційна піч є універсальним тепловим агрегатом, в конструкції якого можуть бути суміщені відразу два типи обладнання - конвекційна духовка і пароварочний апарат. За допомогою цього пристрою кухар може здійснювати відразу декілька типів теплової обробки продуктів: випікання, тушкування, запікання, смаження і т.п До головних переваг конвекційних печей відносять:

 

  1. Процес приготування продуктів скорочується на 30% завдяки можливості комбінації необхідної температури і рівня вологості;
  2. Рівномірне приготування продуктів;
  3. Одночасно можна готувати кілька різних страв, не побоюючись змішання запахів і зміни смакових якостей кожного з них;
  4. Немає потреби постійно відкривати дверцята печі для перевірки ступеня готовності страви, немає необхідності постійно перевертати продукти;
  5. Значне скорочення енерго- і трудовитрат;

 


Конвекційні печі, як правило, можуть працювати в трьох режимах:

 

  1. Режим конвекції (обробка продуктів гарячим сухим повітрям, максимальна робоча температура може досягати порядку +300 С);
  2. Обробка продуктів парою (максимальна температура досягає в такому випадку порядку + 100 С);
  3. Комбінований режим (конвекція + пар або парозволоження).


Не всі конвекційні печі, представлені в даний момент на ринку, мають всі три режими роботи. Наявність/відсутність режиму парозволоження залежить від цільового призначення печі, від її вартості та фірми-виробника.

 


Режими роботи конвекційних печей.


Режим конвекції називається ще інакше режимом "сухого пару". Обробка продуктів відбувається за рахунок постійно циркулюючих потоків гарячого повітря, які, під дією потужних вентиляторів, обдувають продукт з усіх боків, при цьому дозволяючи йому рівномірно пропектися з усіх сторін. Такий режим ідеально підходить для випікання хлібобулочних виробів, смаження, приготування різних страв з м'яса, риби та птиці, а також для розігріву раніше приготованих страв і розморожування напівфабрикатів.


У паровому режимі приготування страв відбувається за допомогою пари, який подається у внутрішню камеру печі, і циркулюючого за допомогою вентилятора (або декількох вентиляторів, якщо піч має досить великі габаритні розміри). Такий режим підійде краще для тушкування, варіння, бланшування, він дозволяє скоротити до мінімуму втрати поживних речовин, скорочує втрати у вазі, зберігає колір, смакові якості і консистенцію готуємих продуктів.


Процес приготування в комбінованому режимі передбачає одночасне використання вищевказаних двох режимів гарячого повітря і вологої пари. Готувати страви можна без використання жирів, проте, можна не боятися їх підгоряння, подальшого їх висихання, втрати ваги. Цей режим ідеально підходить для приготування левової частки класичних других страв, так як в ньому вдається поєднати жарку, тушкування, випічку і навіть глазурування.

Конвекційна піч Garbin
Перелічені нижче режими доступні в більшості сучасних конвекційних печей, і якщо піч буде орієнтована на різнопланове виробництво, то наявність таких режимів буде корисним, до речі, в будь-якому виробництві. Функція змочування додасть апетитний блиск і пишність будь-якому хлібобулочному виробу.

 

Функція регенерації (відновлення) призначена для розморожування, розігрівання, підтримки необхідної температури страв. Застосовується в разі, якщо є якийсь розрив часу між приготуванням страв і їх реалізацією. Незамінна піч з наявністю такої функції буде при обслуговуванні великої кількості гостей, на банкетах, організації виїзних заходів та ін.


Якщо стоїть завдання приготувати такі страви, як цінні породи риб, рідкісні види м'яса, десерти, то режим низькотемпературного пару це те, що буде необхідно (температурні межі лежать в межах від 30 до 100 С). Цей режим чудово підійде для відтавання продуктів, вакуумної обробки, пастеризації, консервації і навіть бланшування. Приготування продуктів у вакуумній упаковці дає можливість уникнути розвитку небезпечної мікрофлори, збільшуючи тим самим термін зберігання приготованих страв. Використання режиму низькотемпературного пару дає такі незаперечні переваги, як неповторний смак, прекрасний колір, чудовий стан страв.


Використання температурного датчика-щупа дає можливість приготувати страви із значним зменшенням втрати тепла і, відповідно, енергії, при смаженні. Цей датчик забезпечує контроль над процесом приготування страв, повністю, виключаючи пригорання, так як конвекційна піч самостійно контролює досягнення необхідної температури всередині страви, що готується. Температурний щуп поміщається в сам продукт, потім задається температура. Як тільки всередині страви досягається задана температура, піч вимикається автоматично.


Для того, що б конвекційна піч прослужила якомога більше часу, слід дотримуватися деяких правил по експлуатації і встановлені технологічні прийоми.

Конвекційна піч
1. Одним з найголовніших моментів у використанні конвекційних печей, є попередній їх прогрів на початку робочого дня/зміни. В іншому випадку, в результаті приготування можна отримати продукт з підсушеними краями. Крім цього, збільшується саме час приготування страв. Для того, що б приготувати піч до роботи, слід включити її на 10-15 хвилин, встановивши температуру, що перевищує подальшу температуру приготування на 35-40 С.
2. Якщо планується приготування в печі відразу декількох страв, то розміщувати листи і гастроємності слід від центру, при цьому рівномірно додаючи потрібно кількість їх на верхні і нижні яруси. Якщо піч завантажена максимально, то час приготування може збільшуватися.
3. Якщо піч знаходиться в неробочому стані, то дверцята її обов'язково повинні бути закриті.
4. Мити конвекційну піч потрібно дуже обережно за допомогою спеціальних засобів для чищення.
5. Гастроємності і деки, які використовуються в процесі приготування, повинні бути виконані з харчової нержавіючої сталі високої якості.

Також пропонуємо ознайомитися з наступними матеріалами:

 

Конвекційні печі і дієтичне харчування - частина 1

Конвекційні печі і дієтичне харчування - частина 2

Адреса: м. Полтава, 36008
вул. Ветеринарна, 22
Тел. (067) 530-08-82
(095) 882-02-24

Юр. адреса: м. Київ, 03148
вул. Сім'ї Стешенко, 3